42. Wakacje Last Minute

Obecnie dla wielu z nas podróżowanie stało się sposobem na życie i nieposkromioną pasją, której trudno się wyrzec. Podróżując poznajemy nowe kultury, stajemy się bardziej wyrozumiali i tolerancyjni, a także otwarci na nowe znajomości. Stopniowo poszerzamy też naszą wiedzę – zgodnie z twierdzeniem „podróże kształcą”. Na pamiątkę przywozimy różne talizmany i drobiazgi, a także tysiące fotografii.

Na pewno podróże są fajną odskocznią od codzienności i idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu – wielu z nas wprost nie wyobraża sobie urlopu bez wyjazdu.

Jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu i środków finansowych, jakie moglibyśmy przeznaczyć na taki wyjazd wówczas udajemy się w niedaleką (często tylko jednodniową) wycieczkę. I już dzięki temu jednemu dniu spędzonemu poza domem, w plenerze możemy wypocząć, wyciszyć się i nabrać dystansu do pewnych spraw. Do prawidłowego funkcjonowania taka odskocznia jest wprost niezbędna. Gdy jednak udało nam się zaoszczędzić więcej pieniędzy i mamy większe ambicje to świat stoi przed nami otworem. Biura podróży witają nas z otwartymi ramionami i z pakietem ciekawych ofert. Coraz większą popularnością wśród nich cieszą się oferty last minute. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, pracowników firm, w których urlopu nie planuje się z dużym wyprzedzeniem, emerytów, studentów oraz wszystkich niecierpliwych i niechętnych planowaniu. Pojawiają się zazwyczaj na kilka dni przed rozpoczęciem wyjazdu i decyzję o nim należy podjąć bardzo szybko. Organizator koniecznie chce zapełnić puste miejsca i dlatego też cena jest naprawdę korzystna – zniżki na niektóre wycieczki dochodzą nawet do kilkuset złotych. Korzystają na tym obie strony. Klienci zyskują atrakcyjny wyjazd za niewielkie pieniądze, a biuro podróży też na tym nie traci, gdyż w momencie rozpoczęcia sprzedaży danej wycieczki narzuca tak wysoką marżę, że po upuście nadal ma zysk. Są to więc pełnowartościowe wycieczki, tylko wykupywane w „ostatniej chwili” i za dużo mniejsze pieniądze – opcja pełna zalet. Oprócz zaoszczędzonych pieniędzy towarzyszy im również dreszczyk emocji, bo często okazują się ekscytującymi, ciekawymi wycieczkami z przygodami.

Najwięcej takich ofert pojawia się wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego. Jest to czas wypoczynku i wtedy ludzie szczególnie chętnie podróżują, ale w pozostałych miesiącach również ich nie brakuje.

Turyści uwielbiają odwiedzać podczas urlopu ciepłe kraje, a w szczególności wyspy. Cenią sobie w nich klimat oraz dostęp z każdej strony do morza. W Europie najczęściej odwiedzanym państwem jest Francja. Jest to ośrodek światowego kultu mody, wspaniałe miejsce pod względem zabytków i kultury, dlatego nikogo nie dziwi tak duża popularność tego kraju. Na drugim miejscu znajduje się Hiszpania – głównie z powodu wspaniałego klimatu, kultury oraz wielu miejsc kultu maryjnego. Wielką popularnością cieszą się też Włochy, Egipt, Grecja, Turcja czy Tunezja i z promocyjnymi ofertami wyjazdów do tych krajów nie ma problemu. Nie sposób nie wspomnieć także o przepięknej Chorwacji, która z roku na rok cieszy się coraz większym upodobaniem turystów. Chorwacja może poszczycić się nie tylko ciepłym, turkusowym morzem, ale i jednym z najpiękniejszych wybrzeży w całej Europie, które nazwane zostało wybrzeżem dalmatyńskim. Posiada ona jeden z najmniej zniszczonych podwodnych światów w Europie – zarówno ci doświadczeni, jak i początkujący amatorzy nurkowania są zachwyceni. Regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. Wybierając wczasy na Teneryfie, Krecie czy na innej ciepłej wyspie, pogoda też na pewno będzie dopisywać. Promocyjne oferty wakacje last minute pozwolą nam dotrzeć nie tylko do europejskich kurortów, ale również Stany Zjednoczone, Brazylia, Dominikana, Australia, czy Chiny będą na wyciągnięcie ręki.  Najważniejsze to odwiedzić biuro podróży, bądź jego stronę internetową i wybrać najlepszą ofertę dla siebie. A po fantastycznie spędzonych wakacjach wypoczęci i pełni wrażeń możemy już powrócić do pracy (szkoły) i szarej codzienności.

POZDRAWIAM SERDECZNIE :) :) :)

Wpis archiwalny – marzec 2011