O mnie

PYTASZ KIM JESTEM ???

Pytasz kim jestem ? – trudne pytanie
Nie łatwo mówić samej o sobie
Jak obiecałam tak też się stanie
Strofami wiersza odpowiem Tobie

Jestem kobietą jakich tysiące
Spotykasz co dzień , na każdym kroku
Ubrana w szary płaszcz codzienności
W marzeniach szukam życia uroku

Raz jestem twarda jak tafla lodu
Stając w obronie świętych wartości
Innym znów razem jak kryształ krucha
Gdy życie nie ma dla mnie litości

Nie znam znaczenia słowa „nienawiść „
Wiem jak smakuje miłość prawdziwa
Chociaż los bywa mało łaskawy
Mogę powiedzieć – jestem szczęśliwa

Gdzieś we mnie drzemie duch romantyzmu
Dla niego szybciej bije mi serce
Więc dziś głęboki pokłon mu składam
To dzięki niemu powstają wiersze

Nie wiem cóż mogę więcej powiedzieć
Określić siebie nie jestem w stanie
Bo sama siebie do końca nie znam
Pytasz kim jestem? — trudne pytanie…

Nazywam się Katarzyna Nowak
– jestem osobą otwartą na nowości i ciekawą świata :)

Interesuję się turystyką – od lat jestem członkiem Klubu Turystycznego „Ostańce”, który podlega pod Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Zawierciu.        Uwielbiam zwiedzać i spędzać czas na łonie natury i robię to w każdej wolnej chwili. Zamiłowanie do tego odziedziczyłam po moich rodzicach, gdyż już w dzieciństwie razem z nimi brałam udział w różnych rajdach, obozach wędrownych i wycieczkach, a teraz próbuję tym zarazić moich dwóch synów (i może uda się i połkną tego bakcyla 😉 ).

„W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja,   że można żyć życiem i wierzyć, nie dotykając.”
(Ks. Józef Tichner)

Kocham góry – to tam zostawiłam moje serce i to tam ładuję moje akumulatory :)  Góry Świętokrzyskie, Karpaty, Sudety… uważam, że każdy rodzaj gór ma swój własny, specyficzny urok, ale to Tatry oczarowały mnie najbardziej i to tam moje serce najmocniej bije :) Na swoim koncie (pochwalę się 😉 ) mam kilka ambitniejszych szczytów jak np. Błyszcz, Bystra, Świnica, Zawrat, Krywań, Sławkowski Szczyt, czy Rysy (zdobywane od słowackiej strony) :)

Zafascynowana Jurą Krakowsko- Częstochowską (którą mam po sąsiedzku) odkrywam jej piękno i promuję. Wielokrotnie brałam również udział w odnawianiu i wytyczaniu szlaków turystycznych na tym terenie :)

Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz Wyżynę Śląską zwiedzam zarówno samochodem (razem z dziećmi), jak i samodzielnie na rowerze :)

Z roweru świat wygląda piękniej – zapewniam :)

Moje turystyczne zainteresowania łączę z fotograficznymi.                                      Fotografia jest dla mnie sposobem wyrażania siebie, własnej osobowości i własnych pomysłów. Jest to zamiłowanie i pasja, od której nikomu jeszcze nie udało się mnie oderwać, a wprost przeciwnie codziennie odkrywam w niej coś nowego. Robię mnóstwo zdjęć i dzielę się nimi na forach fotograficznych.

Preferuję aktywny tryb życia i oprócz wspomnianej jazdy na rowerze, uprawiam również trekking i regularnie ćwiczę aerobik. Z przyjemnością korzystam z siłownii napowietrznej, a by wyciszyć się – ćwiczę jogę. Relaksuje mnie również czytanie książek i dlatego jestem stałą bywalczynią aż trzech bibliotek. Nie lubię Ebooków – przy ekranie monitora nie mogę dotknąć kartek czy powąchać ich (to takie moje małe zboczenie 😉 )

Staram się dostrzegać piękno wokół mnie i myśleć pozytywnie :)


„Choćbyśmy cały świat prze­mie­rzy­li w poszu­kiwa­niu Piękna,                                    nie znaj­dziemy go nig­dzie, jeśli nie no­simy go w so­bie.”

WITAM SERDECZNIE NA MOIM BLOGU !!! :)

10 myśli nt. „O mnie

  1. Wędkuje i niestety poszukując nowych łowisk (właśnie zamknięto komercyjne łowisko w siewierzu na Młyńskiej ;(. Pani opis stawów kolo Zawiercia rozpala nadzieję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *