46. „Historie z 1001 Baśni” na Zamku Ogrodzieniec – relacja z imprezy

Mimo, że pogoda ostatnio nie sprzyja, to sezon letnich imprez plenerowych już dawno rozpoczął się i są już powszechnie organizowane przez wszelkiej maści ośrodki kulturalne, muzealne i rozrywkowe. Pod koniec maja i na początku czerwca są to głównie imprezy związane z Dniem Dziecka, skierowane zarówno do najmłodszych odbiorców, jak również do całych rodzin.

„Historie z 1001 Baśni” na Zamku Ogrodzieniec mają już swoją kilkuletnią tradycję. Również i w tym roku, 3 czerwca na scenie Zamku Ogrodzienieckiego dzieci miały okazję podziwiać aktorskie popisy w dwóch przedstawieniach przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka.

Z gościnnym występem przyjechał Teatr Rozrywki „Trójkąt” z Zielonej Góry i zaprezentował dwa przedstawienia: „Kot w butach” i „Mucha przed sądem”.

Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała. Zachwycone dzieci licznie zgromadziły się pod sceną i wraz z aktorami uczestniczyły w tej plenerowej realizacji przedstawień teatralnych.

Z pewnością dodatkowym atutem była też kolorowa scenografia, dowcipne sceny oraz oprawa muzyczna. Nie sposób nie wspomnieć również o świetnej grze aktorskiej i edukacyjnym przesłaniu przedstawień.

W czasie przerwy dzieci chętnie wzięły udział w konkursach i zabawach ruchowych, przygotowanych specjalnie dla nich przez animatorów.

Cena biletu (normalny – 13 zł, ulgowy – 9 zł) obejmowała również zwiedzanie zamku, muzeum zamkowego, zbrojowni i sali tortur. Większość zgromadzonych tego dnia na zamku gości skorzystała z tej możliwości – również i ja wraz z moimi synami zwiedziłam tego dnia cały zamek. Ponieważ niedawno dokładnie o nim opowiadałam, nie chciałabym się teraz powtarzać – zainteresowanym nim osobom proponuję przeczytać wpis 43. Zamek Ogrodzieniec – jurajski klasyk.

Z pewnością warto było tego dnia odwiedzić to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej i w jego malowniczej scenerii zobaczyć dwa ciekawe przedstawienia wystawione z okazji  Dnia Dziecka. Ale to nie jedyna impreza organizowana na jego terenie. W sezonie (maj-wrzesień) – w każdą niedzielę i dni świąteczne – Zamek Ogrodzieniec gości przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej, którzy uprzyjemniają zwiedzanie swoimi pokazami walk oraz tańca dawnego. Pokazy odbywają się o godz. – 15.30, 17.00. W okresie od kwietnia do końca października na zamku organizowane są również Wieczory z Duchami. Więcej informacji na ten temat na oficjalnej stronie zamku www.zamek-ogrodzieniec.pl

Kończąc tą krótką relację wraz z organizatorami serdecznie zachęcam do śledzenia kalendarium i odwiedzenia Zamku Ogrodzieniec :)