80. V Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek” – relacja z imprezy

Za nami już piąta edycja ogrodzienieckich spotkań kabaretowych „Strasznie Śmieszny Zamek”. W minioną sobotę, 17 sierpnia w malowniczej scenerii Zamku Ogrodzieniec wystąpiła „śmietanka” polskiej sceny kabaretowej: Kabaret Smile, Formacja Chatelet oraz Ireneusz Krosny.

Plenerowa impreza rozpoczęła się kilka minut po 20.00 i aż do północy ruiny zamkowe rozbrzmiewały śmiechem rozbawionej publiczności :)

W roli konferansjera, tak jak i w zeszłym roku, wystąpił Adam Asanov.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się trzyosobowa załoga z Lublina, czyli Kabaret Smile.
Kabaret ten powstał w Lublinie, w październiku 2003 roku – jest więc stosunkowo młody, ale już ma na koncie spore osiągnięcia. Został dostrzeżony na wielu przeglądach, spodobał się publiczności w wielu miejscach, oczywiście w minioną sobotę, na ogrodzienieckim spotkaniu kabaretowym również. Kabaret reprezentuje różne rodzaje humoru, od dowcipu obyczajowego po parodię różnorakich stylów muzycznych. Członkowie tej grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni.

Tym razem wystąpili w skeczach: „Uczelnia”, „Pan Stanisław kierowca TIR-a”,
„Bitwa pod Grunwaldem”,  „Talent Show czyli Must Be Mam Talent czyli Jak Oni Tańczą Ze Zwierzętami Na Lodzie”, „Napad z dzieckiem”, „Bździszewo”. Zachwycona publiczność żegnała ich gromkimi brawami. Więcej informacji o Kabarecie Smile można znaleźć na stronie internetowej: www.smile.art.pl

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie zagościł Ireneusz Krosny.

Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym mimem komicznym w Polsce. Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska pod kierunkiem Zbigniewa Skorka mając zaledwie 14 lat. Już w tym czasie teatr ten osiągał sukcesy, m.in. przedstawienie „Dzień Ćpuna” stało się znane w skali całego kraju. W 1986 r. założył amatorski Teatr Pantomimy i Ruchu „Satori”, a w 1989 r. Scenę Pantomimy KUL „Gnoma”, którą prowadził przez trzy lata. Od 1992 r. funkcjonuje we własnym „Teatrze Jednego Mima”.
Ireneusz Krosny występował na wielu scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Swoim występem wspaniale uświetnił V Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek”.
Posiada on oryginalny, własny styl. Jak zwykle wystąpił bez makijażu, w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczyła przejawów życia społecznego i towarzyskiego, były one zazwyczaj zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem. Tym razem na zakończenie swojego występu przemówił i ku radości publiczności opowiedział również dowcip.

Na koniec dużą dawkę śmiechu zaserwowała rozbawionej już publiczności Formacja Chatelet. Formacja Chatelet (inaczej Kabaret Form Niebywałych) powstała w Krakowie w grudniu 1996 roku. Kilka miesięcy później zdobyła Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. Jej założycielem jest Krzysztof Niedźwiedzki. Obecnie działają w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Askaniusz Petynka i jak sami twierdzą jest to skład optymalny, a Chatelet jest przez to w szczytowej formie. Na swoim koncie mają już kilka prestiżowych nagród.

Publiczność zgromadzona w Podzamczu zobaczyła ich w skeczach: „Uniwersytet trzeciego wieku”, „Teleturniej”, „Ojciec i syn”, „Pan Józef i Anioł”. Chłopcy nawiązali doskonały kontakt z publicznością, dwukrotnie bisowali.

Malownicza sceneria, ciepły sierpniowy wieczór, gwiazdy polskiej sceny kabaretowej, wysoki poziom artystyczny i zachwycona publiczność – V Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek” zaliczam do wyjątkowo udanych imprez. Mam nadzieję, że za rok również będę mogła wziąć w niej udział :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE :) :) :)

Jedna myśl nt. „80. V Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek” – relacja z imprezy

Możliwość komentowania jest wyłączona.