51. IV Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek” – relacja z imprezy

Kolejną plenerową imprezą, która odbyła się w malowniczej scenerii ogrodzienieckiego zamku było IV Ogrodzienieckie Spotkanie Kabaretowe „Strasznie Śmieszny Zamek”. Kabareton ten miał miejsce w minioną sobotę, 18 sierpnia 2012, a mnie dopisało szczęście, bo tym razem udało mi się tam pojechać  :)

W rolę konferansjera wcielił się Adam Asanov.

Występy dwóch zaproszonych na ten wieczór kabaretów poprzedzał krótki występ „celebrytki z Polski – Aliny-Sabriny”. Niestety ze względu na niski poziom artystyczny, zgromadzonej publiczności nie przypadły do gustu jej śpiewane wstawki :( Za to gwiazdy wieczoru: Kabaret Łowcy.B i Kabaret NOWAKI stanęli na wysokości zadania. Jako pierwszy na scenie pojawił się Kabaret NOWAKI i szybko wprowadził publiczność w wesoły nastrój. Przypominam, że Kabaret Nowaki na scenie funkcjonuje od listopada 2007 roku. Wcześniej przez długi czas Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil) oraz brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych. Dzięki specyficznej energii i tekstom zdobyli wiele prestiżowych nagród i cieszą się coraz większą popularnością. Pani Adrianna to prawdziwy wulkan energii, chłopcy oczywiście też bawią do łez.

Tym razem wystąpili w skeczach: „”Sąsiad”, „Napad”, „Zakupy”, „Hotel z żartem” i „Nauczyciele”. Zeszli ze sceny żegnani gromkimi brawami, a następnie pojawili się ponownie, by na bis wykonać piosenkę o języku polskim, angażując w to również publiczność. Mnie ich występ bardzo się spodobał i tym samym zostałam ich nową fanką 😉 Więcej informacji o Kabarecie NOWAKI można znaleźć na stronie internetowej: kabaretnowaki.pl

Po krótkiej przerwie technicznej, pokazie slajdów i piosence „Prosiaczki” w wykonaniu „celebrytki” na scenie pojawili się chłopcy z Kabaretu Łowcy.B.

Kabaret Łowcy.B istnieje na polskiej scenie kabaretowej od 2002 r. Założyli go studenci Uniwersytetu Śląskiego Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławomir Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Mariusz Kałamaga (filia w Cieszynie). W swoim dorobku mają dwie płyty DVD: „Łowcy.B” i „Upiory w Operze”. Prezentują humor absurdalny, surrealistyczny. Ich znakiem rozpoznawczym stały się sweterki, w których zawsze występują. Od dłuższego czasu coraz częściej eksperymentują też z muzyką. Niewątpliwie jest to jeden z barwniejszych polskich kabaretów. Publiczność zgromadzona na plenerowej scenie u podnóża Zamku Ogrodzieniec zobaczyła ich w skeczach: „Drzwi do lasu”i „Impreza w lesie”.

Miejmy nadzieję, że tradycja Ogrodzienieckich Spotkań Kabaretowych nie zaginie i za rok na Zamku Ogrodzieniec ponownie zagości kabareton, humor i śmiech. A tymczasem, w nadchodzący weekend – 25 sierpnia 2012 Święto Gminy Ogrodzieniec. W programie wielki pokaz pirotechniki i koncerty gwiazd: Róże Europy, Krzysztof Krawczyk z zespołem oraz zespół Brawo- biesiada polska. Z pewnością warto będzie tam pojechać i wziąć udział w tej imprezie :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE :) :) :)